Brčanski medicinari zauzeli drugo mjesto na osmim sportskim susretima bolnica i klinika BiH

27.5.2013. Na 8. sportskim susretima medicinara održanih u Trogiru, od 23. do 26. maja ove godine, učestvovala su 22 klinička centara i bolnice iz BiH sa oko 650 takmičara. U ukupnom plasmanu Bolnica Brčko distrikta BiH zauzela je drugo mjesto.

Image for news
Domaćin susreta bio je Urgentni klinički centar Tuzla koji je na ovom takmičenju zauzeo prvo mjesto, dok je treće mjesto pripalo Univerzitetskoj klinici Mostar.
2013-05-28-Medinicijada_2013-1
Brčanski medicinari su na trogirskim sportskim igrama snage odmjerili sa kolegama iz cijele BiH u više disciplina: odbojci, fudbalu, rukometu, stonom tenisu, basketu, odbojci na pijesku, streljaštvu, šahu i navlačenju konopca. Ovo takmičenje odvijalo se po grupama na tri terena, u dva dana, gdje su brčanski učesnici odigrali oko 50 utakmica, a zlatnu medalju su osvojili u disciplini odbojke na pijesku.